23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin İLK Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden İLK Meclis’teki Tüm Milletvekillerini bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kazan’ımızdaki, Ankara’mızdaki Türkiye’mizdeki ve Dünyadaki bütün çocukları içine almak üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

  Bugün TBMM çok daha güçlü, inançlı ve sağlam nesillere yatırım yapan bir TBMM olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor. Türkiye’de bugün boyunduruktan ve dışa bağımlılıktan hızla kurtulmaya çalışan bir TBMM var. Bugün daha da güçlü, tarihinden gurur duyan ve o tarihi güçle dünyaya barışı, insanlığı götüren devletin meclisi olarak bu manada etkisini devam ettirecek.

  Son yıllarda görüyoruz ki Türkiye; bölgesinin ve dünyanın önemli ve güçlü bir ülkesi konumuna gelmiştir. Şimdi hedefimiz hiç kuşku yok ki daha da güçlenmektir. Hedef 2023, işte bu tarih gazi Mustafa Kemal ve Silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin dünya devletleri arasında, güçlü ekonomisi olan, eğitimli iyi yetişmiş nüfusa sahip, sosyal devlet ilkelerini tam anlamıyla yerine getirmeyi başarmış bir devlet olmasıdır.

  Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

  Bu duygu ve düşüncelerle, tekrardan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.