Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

  DALGALAN SEN DE ŞAFAKLAR GİBİ EY ŞANLI HİLAL !

  AZİZ MİLLETİMİZİN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

  Milletimizin ezelden ebede uzanan tarih yolculuğunda çok önemli bir dönüm noktası olan ve önümüzde yepyeni ufuklar açan Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlamanın gururu, heyecanı ve bilinci içindeyiz.

  BU CUMHURİYET, BU VATAN HERKESİNDİR, HEPİMİZİNDİR.

  Yüce Türk Milletinin, tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonunda kurduğu Cumhuriyet çınarının en büyük dallarından biri Kazan’da filizlenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ü Ankara’ya gelişinde karşılayan seğmen başı GÜVENÇLİ İBRAHİM ÇAVUŞ ve ilk köylü kadın milletvekili SATI KADIN ilçemizin haklı gururudur.

  CUMHURİYET ÇALIŞMANIN, KARARLILIĞIN, AZMİN, BİRLİK OLMANIN,

  YENİDEN DOĞMANIN TARİHİDİR.

  Bugün Cumhuriyetimiz her zamankinden daha kuvvetli, her zamankinden daha emin adımlarla ilerliyor; demokrasimiz Cumhuriyetimizin kuruluş ruhuna, kuruluş felsefesine bağlı olarak gelişiyor, güçleniyor.

  Amacımız milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; BİRLİK, BERABERLİK ve dayanışmamızı arttırmaya devam etmek, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve DÜNYADA GELİŞMİŞ ÜLKELER SEVİYESİNE ulaşmak olmalıdır.

  Aynı zamanda kalkınmış, huzurlu, istikrara kavuşmuş müşterek bir ülke olmak; bizden sonraki nesillerin vatandaşlığından gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak temel hedefimiz olmalıdır.

  Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemâl Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

   

  CUMHURİYET 92